Zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych członków społeczności lokalnej jest jednym z najważniejszych zadań Gminy Żory. Dostęp do komfortowego i bezpiecznego mieszkania ma fundamentalny wpływ na jakość życia mieszkańców, ich zdrowie, poczucie bezpieczeństwa i stabilność. 

Problem luki mieszkaniowej jest coraz bardziej widoczny w wielu polskich miastach. Oznacza on, że liczba dostępnych mieszkań jest niewystarczająca w stosunku do potrzeb mieszkańców. Gmina Żory aktywnie walczy z tym zjawiskiem, realizując ambitne programy mieszkaniowe, takie jak „Z przyszłością w Żorach”. Program ten zakłada budowę nowoczesnych mieszkań czynszowych. Najemcy zawierają umowę na czas nieokreślony. 

Już w 2024 roku w ramach programu „Z przyszłością w Żorach” powstanie 288 mieszkań, które zostaną przekazane najemcom. Mieszkania te będą charakteryzować się wysokim standardem wykończenia i funkcjonalnym rozkładem pomieszczeń.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych wynajmem mieszkania w ramach żorskiego programu „Z przyszłością w Żorach” na Dzień Otwarty, który odbędzie się:
27 lutego 2024 r. w godzinach 10:00 – 17:00 Żory, ul. Jastrzębia 8
Podczas Dnia Otwartego będziecie mieli Państwo okazję:
  • Zwiedzić mieszkania w budynku ul. Jastrzębia 8.
  • Dowiedzieć się więcej o programie „Z przyszłością w Żorach”.
  • Dodatkowo, dla wszystkich zmotoryzowanych gości udostępniony zostanie parking podziemny w budynku przy ul. Jastrzębia 8.
Serdecznie zapraszamy!
Więcej informacji o programie „Z przyszłością w Żorach”:
Chcielibyśmy poinformować o podziale zadań w związku z programem „Z przyszłością w Żorach”.
🟢przyjmowaniem wniosków o mieszkanie,
🟢rozpatrywaniem wniosków,
🟢aktualizacją listy osób oczekujących na lokal,
🟢przygotowywaniem skierowań do zasiedlenia mieszkań.
🏢Zakłady Techniki Komunalnej Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, które pozostają właścicielem budynków powstałych w ramach programu „Z przyszłością w Żorach”, są zobowiązane do:
🟢zawarcia umowy najmu zgodnie ze skierowaniem,
🟢ustalania stawki czynszowej i pobierania wszelkich opłat,
🟢bieżącego administrowania budynkami.
❤️Mamy nadzieję, że te informacje pomogą przyszłym najemcom, zorientować się, która instytucja prowadzić będzie ich sprawę na kolejnych etapach.
📑Przypominamy, że wnioski o mieszkanie w programie „Z przyszłością w Żorach” można składać w Zarząd Budynków Miejskich w Żorach, Al. Wojska Polskiego 4a, pokój nr 5
🏢Więcej informacji na temat programu „Z przyszłością w Żorach” można znaleźć na stronie internetowej
W czasie Dnia Otwartego szukajcie naszych pracowników z żółtymi identyfikatorami (podobnymi do grafiki w tym poście). Chętnie odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania i pomogą w zwiedzaniu mieszkań. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych
„Z przyszłością w Żorach” to program w ramach, którego w Żorach powstają nowoczesne mieszkania czynszowe wraz z możliwością wynajęcia miejsc postojowych zlokalizowanych w halach garaży podziemnych. O mieszkanie w ramach programu mogą ubiegać się osoby nie posiadające zaspokojonych potrzeb mieszkaniowych. Mogą to być zarówno mieszkańcy Żor, jak i osoby spoza rejonu, posiadające odpowiednie zabezpieczenie finansoweJuż w 2024 roku w ramach programu zostanie oddanych 288 mieszkań o różnej powierzchni.
Dzień otwarty: 27 lutego 2024 r. w godzinach 10:00 – 17:00 Żory, ul. Jastrzębia 8